Hustopeče - the Town of Wine

Image View     Map View

Europe » Czech Republic » South Moravia » South Moravian Triangle: Lednice - Valtice - Mikulov

Loading
O
<<
>>

Hustopeče jsou malebným městečkem na jižní Moravě v okrese Břeclav, 30km jižně od Brna. Město je zasazeno přímo mezi vinohrady na trase mnoha cyklistických vinařských stezek. Za návštěvu zde stojí zejména hustopečské vinné sklípky s pohostinnými majiteli a stálá expozice vín v renesančním domě U Synků na Dukelském náměstí. Vychutnejte si skleničku kvalitního lahodného vína ze zdejší Velkopavlovické vinařské oblasti či rozšiřte své obzory o další poznatky a prohlédněte si historické exponáty s vinařskou tématikou.

Hustopeče jsou proslulé i bohatým kulturním programem, známé jsou zejména Hustopečské burčákové slavnosti konané každoročně v září, oslava Svatomartinských vín a husí či tradiční krojované hody s možností návštěvy a posezení ve zdejších otevřených sklípcích. Zde můžete obdivovat nejen architekturu starobylých i moderních sklepů, ale i ochutnat jejich tekuté bohatství.

Hustopeče představují i skvělý výchozí bod pro výlety do okolí. Veškeré nejznámější památky a jiné atraktivity tohoto regionu máte doslova jako na dlani. Je libo pěší túra do okolí? Na výběr máte hned z několika významných přírodních rezervací (chráněná krajinná oblast Pálava, Kamenný vrch, Pouzdřanská step Kolby, Lednické rybníky, jeskyně Na Turoldu v Mikulově). Pokud jste spíše vyznavači památek a historie, i vy si zde přijdete na své. Dolní Věstonice s proslulým muzeem archeologické expozice,Lednicko - valtický areál či historické město Mikulov Vás jistě nezklamou.

Radnice, Dukelske nam. 2/2,
693 17 Hustopece
Czech Republic


GPS: 48° 56' 25.842", 16° 44' 12.692"

Phone: +420 519 441 060
Web: http://www.hustopece-city.cz/vinarstvi/stala-vinarska-expozice/stala-vinarska-expozice.html

Points of Interest in this Area

Lednice Minaret

Lednice Minaret
Czech Republic

Holy Hill

Holy Hill
Czech Republic

Lednice Greenhouse

Lednice Greenhouse
Czech Republic

Valtice Chateau

Valtice Chateau
Czech Republic

Aquarium Malawi

Aquarium Malawi
Czech Republic

Hotels | POI's | Blog | About Us | Contact Us

Newsletter    

RSS Google+ Facebook Twitter   Share

Enter your e-mail address:   X

Copyright © 2019 JOuTrip.com All rights reserved.

Sitemap    Terms of Use    Privacy Policy